Serdecznie zapraszamy na odosobnienie medytacyjne Niungne, które odbędzie się w Zagórzanach w dniach 27 października – 1 listopada 2017. Kurs poprowadzi Renate Scholz.

Informacje o Niungne:

Niungne jest medytacją na 1000-ramiennego Buddę Kochające Oczy, który jest wypromieniowaniem współczucia wszystkich Buddów. Podczas praktyki tworzymy ogromne pole mocy oświeconej aktywności dla pożytku wszystkich istot.

Niungne jest bardzo silną praktyką oczyszczającą pozwalającą pozbyć się przeszłych wrażeń przesłaniających doświadczenie własnego potencjału Buddy. Gromadzimy też ogromną ilość zasługi i dobrych wrażeń wspierających nas w drodze do oświecenia.

Niungne jest ścisłym odosobnieniem, podczas którego koncentrujemy się na praktyce. Medytujemy przez 10 godzin dziennie. Wszyscy uczestnicy przebywają razem i śpią w tym samym miejscu. Obowiązuje kilka reguł jak np. zakaz palenia papierosów i picia alkoholu, spożywania mięsa oraz powstrzymanie się od jedzenia, picia i mówienia podczas drugiego dnia odosobnienia. Dopuszczalne są pewne odstępstwa, głównie z powodów zdrowotnych.

O prowadzącej:
Renate Scholz od 1980 jest bliską uczennicą Lamy Ole a od 1993 nauczycielem Diamentowej Drogi w różnych krajach. Jest nauczycielką i mieszka w Monachium, angażuje się w wiele aktywności: pomaga w ośrodku buddyjskim, pisze książki, maluje, jest członkiem związku nauczycieli buddyjskich.
Inicjację 1000-ramiennego Buddy Kochające Oczy otrzymała od lamy Tsechu Rinpocze w 1981 roku w Katmandu. W 1989 w Montchardon, po odbyciu stukrotnego Niungne, otrzymała przekaz pozwalający jej na prowadzenie odosobnienień Niungne.

Informacje dodatkowe:
Każdy może uczestniczyć w odosobnieniu, również nowe osoby.

Możliwe jest uczestniczenie w połowie odosobnienia (w przypadku braku czasu na całość), obejmuje to pierwszy dzień oraz pierwszą sesję drugiego dnia (do 11.00).

W przypadku przeciwwskazań do pełnej głodówki możliwa jest łagodniejsza wersja odosobnienia. Nazywa się Nene i również jest bardzo dobra.

 

Program

Piątek 27.10
20.00 – wykład publiczny
Podstawowe wyjaśnienia dotyczące medytacji i odosobnienia, otwarte dla wszystkich. Po wykładzie przygotowujemy ołtarz oraz tormy potrzebne do praktyki.

Sobota 28.10 – Pierwszy pełny dzień I Niungne:
6.00 – 9.00 – medytacja
9.00 – śniadanie
10.30 – 13.30 – medytacja, pytania i odpowiedzi
13.30 – obiad
16.00 – 18.30 – medytacja
18.30 – przerwa na herbatę
19.30 – 22.00 – medytacja, pytania i odpowiedzi

Wszystkie posiłki są ściśle wegetariańskie (bez jajek, czosnku i cebuli).

Niedziela 29.10 – Drugi pełny dzień I Niungne:
6.00 – pierwsza medytacja.
Każda sesja trwa około 3 godziny. Jest to specjalny dzień Niungne, podczas którego nie jemy, nie pijemy i nie mówimy. Skupiamy się na medytacji. Podczas przerw można odpoczywać, czytać, pisać, pójść na spacer.

Poniedziałek 30.10 – Trzeci dzień I Niungne oraz pierwszy dzień II Niungne:
6.00 – pierwsza medytacja.
Pozostałe sesje medytacyjne.

Wtorek 31.10 – Drugi pełny dzień II Niungne:
6.00 – pierwsza medytacja.
Każda sesja trwa około 3 godziny. Jest to specjalny dzień Niungne, podczas którego nie jemy, nie pijemy i nie mówimy. Skupiamy się na medytacji. Podczas przerw można odpoczywać, czytać, pisać, pójść na spacer.

Środa 1.11 – Trzeci dzień II Niungne:
6.00 – pierwsza medytacja.
Odosobnienie kończy się dużym niewegetariańskim śniadaniem.

Bardzo dobrze jest przeznaczyć trochę dodatkowego wolnego czasu na relaks po odosobnieniu, jeśli pozwala na to praca najlepiej byłoby mieć jeden dzień wolny.

Uwaga:
1. Osoby, które nie brały wcześniej udziału w Niungne powinny przyjechać w piątek (27.10.2017). O godz. 20:00 będą udzielane wyjaśnienia do praktyki.
2. Prosimy zabrać ze sobą śpiwory, karimaty i obuwie domowe.

Koszty (wraz z wyżywieniem)
Jedno Niungne 108 PLN
Dwa Niungne (Całość) 190 PLN

Sanga Zagórzan
Jedno Niungne 88 PLN
Dwa Niungne (Całość) 150 PLN

 


This form does not exist